Strona głównaInneSalon z aneksem kuchennym - jakie ma wady i zalety?

Salon z aneksem kuchennym – jakie ma wady i zalety?

Jesteś na etapie projektowania swojego mieszkania i rozważasz połączenie kuchni z salonem? Nowoczesne budownictwo coraz częściej łączy ze sobą te dwa pomieszczenia. Jest to sposób, który pozwala na optyczne powiększenie mieszkania oraz dodanie mu funkcjonalności. Rozważasz połączenie kuchni z salonem i zastanawiasz się jakie zalety i jakie wady niesie za sobą takie rozwiązanie? Poznaj kilka dobrych i słabych stron połączenia tych dwóch pomieszczeń.

Wyposażenie salonu najlepiej, aby oparte było na najwyższej jakości przedmiotach, które cechują się wysokim poziomem funkcjonalności oraz świetną estetyką. Bardzo dobrej jakości meble o wyjątkowym designie znajdziesz w internetowym salonie meblowym Zona Design https://zona-design.pl/. Znajdziesz tam nie tylko piękne i funkcjonalne meble do salonu, ale również do jadalni czy przedpokoju.

Podstawowe zalety i wady kuchni otwartej na salon

Optyczne powiększenie przestrzeni

Zarówno o salonie, jak i o kuchni mówi się, iż są sercem domu. To dwa kluczowe pomieszczenia w każdym domu. W mieszkaniach o małych metrażach zwykle zarówno kuchnia, jak i salon mają niewielkie rozmiary. Czasem bywają ciasne i mało wygodne. Połączenie kuchni z salonem pozwala nie tylko na optyczne powiększenie pomieszczenia, ale również na uzyskanie bardziej wszechstronnej przestrzeni.

Wygoda na co dzień

Połączenie kuchni z salonem jest bardzo wygodne na co dzień – robiąc obiad czy sprzątając możesz oglądać telewizję w salonie, pilnować dziecko czy uczestniczyć w życiu rodzinnym, a przyjmując gości i szykując kawę możesz rozmawiać i dotrzymywać towarzystwa. Minusem jest jednak konieczność stałego utrzymania porządku w kuchni.

Rozprzestrzenianie się zapachów oraz hałas

Minusem otwartej kuchni jest również rozprzestrzenianie się zapachów oraz hałas wynikający z używania sprzętów AGD – robienie kawy przy pomocy ekspresu, czajnik, zmywarka, smażenie – może to przeszkadzać pozostałym członkom rodziny w trakcie odpoczynku.

Kuchnia staje się reprezentacyjną częścią mieszkania

Salon jest reprezentatywną częścią mieszkania. Połączenie jego z kuchnią sprawia, iż funkcję tę pełni już nie tylko pokój dzienny, a kuchnia z salonem. Ważne zatem, aby była estetyczna i ładnie współgrała z resztą mieszkania. Należy dobrać meble oraz dodatki w taki sposób, aby stanowiły spójną całość z pokojem dziennym.

Większe możliwości aranżacyjne

Otwarta kuchnia daje większe możliwości aranżacyjne. Aby móc w ciekawy sposób urządzić kuchnię stanowiącą oddzielne pomieszczenie musi być ona dużego metrażu. Małe kuchnie w blokach bardzo ograniczają oryginalne ich urządzenie. Marzysz o wyspie? Świetnie sprawdzi się jako oddzielenie otwartej kuchni od salonu. Zanim podejmiesz decyzję o układzie pomieszczeń w swoim mieszkaniu, rozważ wszystkie za i przeciw każdego z rozwiązań! 

Artykuł sponsorowany

POWIĄZANE

Z TEJ KATEGORII