Strona głównaPoradyPrzyjemne skojarzenia dziecka z dentystą? To możliwe

Przyjemne skojarzenia dziecka z dentystą? To możliwe

Twoje dziecko ma przed sobą pierwszą wizytę u stomatologa? Boi się i idzie niechętnie, a Ty obawiasz się, aby ta wizyta nie doprowadziła do częstej u maluchów traumy? Chcesz, aby Twoje dziecko było miło przyjęte, chętnie przychodziło na kolejne wizyty, a jego ząbki były zadbane? Nie warto wybierać pierwszego lepszego gabinetu stomatologicznego. Odpowiedni dobór specjalistów jest bardzo ważny. 

Stomatologia dziecięca w Łodzi

Jeśli szukasz stomatologa dla dziecka, warto zadbać nie tylko o profesjonalizm i wysoką jakość usług, ale również o odpowiednie podejście i przyjemną atmosferę w czasie wizyty. Klinika Stomatologiczna Neo Dentica znajdująca się w Łodzi przy ulicy Szparagowej 10 łączy w sobie pełen profesjonalizm i najwyższą jakość wykonywanych usług z przyjemną atmosferą i świetnym podejściem do Klienta, również, a może przede wszystkim tego najmłodszego! Aby dowiedzieć się dokładnie jak wygląda wizyta stomatologiczna dziecka w Neo Dentice, zapraszam do odwiedzenia strony internetowej https://www.neodentica.pl/zakres-uslug/stomatologia-dziecieca/.

Wybierz dobrego stomatologa dziecięcego w Łodzi

Budowanie pozytywnych skojarzeń dziecka z wizytą stomatologiczną jest bardzo ważne. Z tego względu specjaliści z Neo Dentica zachęcają, aby pierwsza wizyta Twojego malucha była wizytą adaptacyjną – dzięki temu dziecko ma możliwość zapoznania się z gabinetem, lekarzem oraz sposobem leczenia. Nie jest ono “rzucone na głęboką wodę”, a powoli małymi krokami poznaje nieznane dla siebie miejsce, dzięki czemu nabiera zaufania i znacznie bardziej komfortowo znosi kolejne wizyty. 

Specjaliści doskonale wiedzą, iż wizyta dziecka powinna być możliwie jak najmniej stresująca. Powinna ona również trwać możliwie krótko, fachowcy zdają sobie sprawę z tego, iż cierpliwość dzieci jest ograniczona. Dbając o komfort najmłodszych pacjentów w klinice Neo Dentica dostępne są kolorowe plomby, nagrody, dyplomy dla dzielnych pacjentów, materiały stomatologiczne dla dzieci, edukacja szczotkowania, bezbolesne znieczulenia i to co maluchy lubią najbardziej … bajki wyświetlane w gabinecie! Dzięki temu wizyta upłynie im nie tylko szybko, ale również przyjemnie, a następna nie będzie kojarzyć się z bólem, nudą i nieprzyjemną atmosferą!

Buduj zdrowe nawyki od najmłodszych lat

Budowanie zdrowych nawyków oraz pozytywnych lub negatywnych skojarzeń rozpoczyna się w dzieciństwie. Ma to duży wpływ między innymi na podejście do zdrowia oraz profilaktyki w dorosłości. Warto więc od najmłodszych lat pokazywać dziecku prawidłowe wzorce oraz budować w nim dobre nawyki. Dzięki pokazaniu dziecku, iż dbanie o zdrowie nie musi być nieprzyjemnym, żmudnym obowiązkiem, znacznie zwiększamy szanse na to, iż będzie ono dbało o siebie w dorosłości.

Artykuł sponsorowany

POWIĄZANE

Z TEJ KATEGORII