Beta HCG - test ciążowy z krwi

Pacjentki często nie chcą czekać na pierwszą wizytę u lekarza ginekologa, aby dowiedzieć się, czy są w ciąży.
Pierwszym objawem ciąży jest nie wystąpienie krwawienia miesiączkowego we właściwym terminie, jednak wiele z Was nie raz miało okazję doświadczyć nieregularnych miesiączek. Przydatne wówczas jest wykonywanie domowych testów ciążowych. Prosty test dostępny jest w aptece.

Alternatywą dla testu jest przeprowadzenie prostego badania laboratoryjnego, polegającego na ocenie poziomu beta HCG (gonadotropina kosmówkowa) we krwi. Wzrost poziomu HCG jest znaczący od momentu zagnieżdżenia jaja płodowego i można go porównać w zależności od okresu (tygodnia lub trymestru) ciąży z podanymi normami.

Kolejną metodą na potwierdzenie ciąży jest wykonanie USG, jednak aby poprzez to badanie ocenić czy kobieta jest ciąży musimy poczekać do ok. 6 tygodnia ciąży, kiedy to zarodek można zobaczyć ok 6 tygodnia ciąży (licząc od 1 dnia ostatniej miesiączki).

Badanie beta HCG to jedno z pierwszych badań, które wykonują u nas zazwyczaj przyszłe mamy. W DIALAB każda z nich znajdzie pakiety badań laboratoryjych w I, II i III trymestrze ciąży.

Osoby pobierające krew w punktach pobrań DIALAB mają bardzo duże doświadczenie w pobieraniu krwi od dzieci, dlatego też często zadowolone mamy przychodzą do nas ze swoimi pociechami.


Linki:Nasi partnerzy: